کریمی زند تولید کننده: مهمترین عامل در تعادل و مناسب شدن قیمت مرغ حذف واسطه‌ها در عرضه نهاده‌های دامی است.

کریمی زند مدیر طرح و برنامه شرکت سپید ماکیان: شرکت سپید ماکیان بزرگترین تولید کننده مرغ گوشتی و محصولات آن در کشور است.

کریمی زند ادامه داد: بیشترین فعالیت ما در استان گیلان به صورت شبانه روزی صورت می‌گیرد و در شرکت سپید ماکیان دو هزار و 500 نفر به صورت مستقیم و حدود پانزده هزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کارند.

وی افزود: تقریبا 5 درصد بازار کل کشور و 15 درصد بازار تهران را در اختیار داریم که به دنبال دوبرابر کردن این رقم در کوتاه مدت هستیم.

زند در خصوص صادرات نیز گفت: با توجه به قوانینی که در این حوزه در کشور وجود دارد نمی توانیم به صورت بلند مدت با کشورهای همسایه و کشورهای حوزه خلیج فارس تبادلات تجاری داشته باشیم و تنها می توانیم قراردادهای کوتاه مدت در این حوزه داشته باشیم.

کریمی زند با بیان اینکه متأسفانه توجه به نام تجاری در حوزه محصولات مرغی مغفول واقع شده اظهار داشت: این انتظار را از مشتریان داریم که به نشان و کیفیت محصولات تولیدی توجه داشته باشند و با مقایسه بین نام ها یتجاری مختلف مناسب ترین برند را از نظر قیمت و کیفیت انتخاب کنند.

کریمی زند مهمترین تهدید شرکت‌های تولیدی در این حوزه را کمبود نهاده‌های دام و طیور دانست و گفت: بسیاری از تولید کنندگان مجبور به تهیه این نهاده ها در بازار آزاد با قیمت های بالا هستند و از طرفی باید محصول خودشان را با قیمت تعیین شده در دولت بر اساس قیمت نهاده های دامی دولتی عرضه کنند.

مدیر طرح و برنامه شرکت سپید ماکیان تآکید کرد: اگر دولت به تولید کننده ها اجازه وارد کردن نهاده های دامی را با ارز دولتی بدهد و واسطه ها حذف شوند می توانیم بهترین محصول را با قیمت بسیار مناسب در اختیار مصرف کننده قرار دهیم.

 

منبع:

http://iktv.ir/newsdetail/iktv/44311/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D8%BA-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

×
ورود به پرتال مشتریان
مشتری ما نیستید؟ ثبت نام کنید