لطفا مجموعه خود را معرفی نموده و راجع به اندازه کسب و کار خود کمی توضیح دهید؟

شرکت سپید ماکیان در سال 1385 اقدام به تأسیس زنجیره عرضه مرغ گوشتی نمود. این شرکت یک زنجیره کامل تولید است، که با تولید تخم مرغ نطفه دار در مزارع مرغ مادر شروع می شود، بعد از آن در قسمت کارخانه جوجه کشی، تولید جوجه یکروزه انجام می گیرد، بعد از فرآیند واکسیناسیون، جوجه ها برای پرورش به مزارع پرورش مرغ گوشتی منتقل می شوند. تعدادی از این مزارع پرورش مرغ گوشتی متعلق به خود شرکت، تعدادی از آنها به صورت اجاره¬ی شرکت و حدود 65 درصد از این مزارع واحدهایی هستند که طرف قرارداد با این مجموعه می باشند، به گونه¬ای که تمامی نهاده¬های مورد نیاز در اختیار این مرغداری¬ها قرار می گیرد، و در پایان دوره مرغ زنده آماده کشتار در اختیار شرکت قرار گرفته و مرغدار کارمزد پرورش را متناسب با تولید و بهای بازار دریافت می کند. این زنجیره شامل واحدهای کارخانه تولید دان، 2 واحد کشتارگاه مجهز، قسمت قطعه بندی و سیستم توزیع محصول است. در هرماه حدود 5/4 میلیون قطعه جوجه ریزی صورت می گیرد و تقریباً 10 هزار تن مرغ زنده در این زنجیره تولید می گردد. محصول این شرکت با برند مرغ سمین در بازار شناخته می شود در این مجموعه 3 هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

زنجیره تولید در ایران موفق تر است یا مرغداری¬های تک واحدی؟

مهندس رسولی در پاسخ به این سوال گفت : زنجیره¬های تولید از کارایی بالاتری نسبت به مرغداری¬های تک واحدی برخوردار هستند وی ادامه داد، در ایران علی رغم اینکه دولت از 7 سال گذشته تأکید زیادی بر تشکیل زنجیره¬های تولید داشته، اما بنا به دلایل مختلف و مهیا نبودن شرایط این اتفاق رخ نداده است. او خاطر نشان کرد، در زنجیره¬های تولید با توجه به حجم بالای سرمایه گذاری، تولید و نیروی کار مشغول در این مجموعه نسبت به مرغداری¬های تک واحدی با مسائل بیشتری مواجه هستیم. برای مثال علاوه بر هزینه تمام شده مرغ آماده به کشتار مبلغی بیش از 2 هزار تومان در هر کیلوگرم مرغ زنده، هزینه انتقال مرغ زنده از درب مرغداری تا قسمت توزیع است، اما این هزینه در هیچ کجا دیده نمی شود. این مسائل در کنار مشکلات دیگری مانند هزینه های بالای سرمایه گذاری جهت تأسیس واحدهای مختلف زنجیره، تهیه دان با ارز دولتی برای حجم بالای تولید و سایر مسائل باعث شده تا انگیزه برای تشکیل زنجیره تولید کاهش یابد.

بهره ¬وری بالا دلیل دوام آوردن ما در شرایط فعلی است

به گفته آقای رسولی از مزیت¬های زنجیره تولید این است که : جوجه یکروزه به عنوان یک نهاده محسوب می شود، نه یک محصول نهایی آماده فروش، بنابراین قیمت آن به قیمت تمام شده محاسبه می شود و نوسان قیمت این محصول در این شرایط بسیار کمتر است، علاوه بر آن بعد از تولید جوجه یکروزه و قبل از انتقال به مزارع پرورش عملیات واکسیناسون و تفکیک جنسیتی جوجه¬ها به منظور یکنواخت سازی گله نیز انجام می گیرد. مجموع این عوامل باعث پایین آمدن سن کشتار و بالا رفتن راندمان تولید می شود. او دلیل دوام آوردن مجموعه خود در شرایط فعلی را بهره ¬وری بالای مجموعه می داند، وی در این رابطه بیان کرد ضریب تبدیل در واحدهای پرورش مرغ گوشتی در این مجموعه به صورت میانگین بین 55/1 تا 60/1 است.

عدم برنامه ریزی درست و دخالت دولت، بزرگترین ریسک برای شرکت¬های زنجیره تولید

مهندس رسولی در پاسخ به این سوال که در شرایط کنونی کدام یک از ریسک¬ هایی که صنعت طیور با آن مواجه است (نقدینگی، اعتباری، نرخ ارز، سیاست گذاری دولت) بیشترین تأثیر را بر فعالین این صنعت دارد، گفت: برای مرغداران کوچک بزرگترین ریسک، ریسک فروش محصول و برگشت پول است (ریسک اعتباری)، اما برای (شرکت¬های زنجیره تولید) عدم برنامه ریز درست و دخالت دولت، بزرگترین ریسک به حساب می آید.
با داشتن سیستم توزیع در مجموعه ریسک اعتباری برای ما وجود ندارد. اما در تأمین دان، و دارو با ریسک مواجه هستیم. نوسان نرخ ارزی و دخالت دولت برای ما ریسک به حساب می آید. به عنوان یک تولید کننده بزرگ تنها در بخش تولید خودمان دخالت داریم، به عبارتی ما اسرای جبهه تولید هستیم. به دلیل اینکه شرکت ما در حال ورود به بورس می باشد، ریسک نقد شوندگی برای ما کاهش می یابد.

 


شرکتی که به بورس راه می¬یابد مانند کودکی است که بالغ می شود

مدیرعامل بزرگترین تولیدکننده گوشت مرغ در کشور در رابطه با عوامل موثر در حضور شرکت در بورس می-گوید: شرکت یک سازمان است. در طی این چند سال فعالیت شرکت، همیشه نقش مدیریتی بر نقش مالکیتی غالب بوده و به این فکر بودیم که با سهامی عام شدن شرکت، امنیت مدیریتی بالاتر می¬رود. اکنون مراحل پذیرش در بورس انجام شده است. اگر شرکت¬های بزرگ دیگر مشغول در این صنعت نیز بتوانند پروسه رفتن به بورس را طی کنند بسیار خوب است که در بورس حضور یابند. شرکت که به بورس راه می¬یابد مانند کودکی است که بالغ می شود و می¬تواند با یک مدیریت خوب فضا را بر خود باز تر کند. برای مثال در شرایط عادی برای تأمین نقدینگی به بانک مراجعه می¬کنیم اما پروسه اخذ تسهیلات بانکی زمان بر است. در صورتی که با شرکت در بورس برای تأمین نقدینگی این مسائل وجود ندارد.

با توجه به شرایط فعلی، آینده صنعت طیور ایران را چگونه می بینید؟

هنگامی که به شرایط نگاه می کنیم وضعیت بسیار تیره و تار است. اما از طرفی گوشت مرغ یک کالای استراتژیک در سبد غذایی خانوار بوده و بلافاصله بعد از نان قرار دارد. به دلیل این حساسیت می¬توانیم امیدوار باشیم اما در واقع شرایط خوبی نیست. نگاه ما به بازار داخل است اما ظرفیت صادرات هم داریم. مهندس رسولی در ارتباط با صادرات گوشت مرغ بیان کرد : متأسفانه به دلیل تصمیم گیری¬های پر نوسان دولت، بخش زیادی از بازار عراق را از دست داده¬ایم. در مجموع نگاه ما به بازار داخل است اما ظرفیت صادرات هم داریم.

نظر شما در ارتباط با سامانه جامع خدمت رسان صنعت طیور (هن ورک) چیست؟

سامانه بسیار کاربردی است. ما با آنالیز داده¬ها و استفاده از آن در صنعت بسیار موافق هستیم و از آن استقبال می کنیم.


                                                                                                    مهندس مجتبی رسولی

×
ورود به پرتال مشتریان
مشتری ما نیستید؟ ثبت نام کنید