رسولی در آغاز صحبتهایش با تشکر و قدردانی از اداره کل امور اقتصادی و دارایی به دلیل اینکه این فرصت را در اختیار وی گذاشته تا چهره به چهره با کارشناسان بخش اقتصادی و سرمایه گذاری دستگاههای اجرایی صحبت کند ، گفت: من ابتدا در باره ی پیشینه و حال شرکت سپید ماکیان صحبت می کنم و بعد مشکلات و موانعی را که بر سر راه سرمایه گذاری در استان وجود دارد تشریح می کنم.

وی گفت: شرکت سپید ماکیان یک شرکت خصوصی با قدمت 30 ساله در استان گیلان است که توانستیم در طول این مدت از فراز و نشیبهای بسیاری عبور کنیم. رسولی خاطر نشان کرد: تمام فعالیت ما در زمینه ی صنعت مرغداری است و به ضرورت ممکن است باغداری هم بکنیم  در حال حاضر شرکت از 50 واحد تولیدی تشکیل شده که تنها دو واحد آن در خارج از استان گیلان است و دیگر واحدها در داخل استان فعالیت می کنند. وی اظهار داشت: شرکت سپید ماکیان در حال حاضر برای یک هزار و پانصد نفر اشتغال ایجاد کرده و اکنون بدهی هم نداریم و در مسیر کار پی بردیم که بایستی از زنجیره ی تولید دور نمانیم و کوچک و خرد بودن واحدهای تولیدی به ضرر بخش تولید و سرمایه گذاری است.

مدیر عامل شرکت سپید ماکیان گفت: تولید سال پیش ما 32 هزار تن مرغ زنده بود که امسال قصد داریم این میزان را به 60 هزار تن برسانیم و کار را توسعه دهیم.

وی با تحصیل کرده و مجرب دانستن بیشتر همکاران خود در شرکت سپید ماکیان گفت: 180 نفر از همکاران ما تحصیلات لیسانس و بالاتر دارند و 50 درصد از پرسنل شرکت نیز تحصیلاتشان از فوق دیپلم به بالاست. رسولی با تاکید بر اینکه در استان گیلان دو بخش کشاورزی و توریسم فرصتهای بسیار مناسبی برای جذب سرمایه است گفت: ما صنعت توریسم را در استان از دست دادیم که این موضوع مورد بحث من نیست اما در بخش کشاورزی گیلان با همه ی نقاط ضعیفی که دارد بایستی بتواند در زمینه های شاخص بهره وری کشاورزی خود را بالا بکشاند .

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان برای سرمایه گذاری در این بخش هنوز جا دارد گفت: در حال حاضر مصرف سرانه ی مرغ در استان گیلان 25 کیلو گرم است که می تواند به 35 کیلوگرم برسد و از آنجایی که مرغ ارزانترین و آسانترین ماده ی پروتئینی است حضور و فعالیت مرغداری های موفق می تواند به نفع وضعیت کشاورزی و مرغداری استان باشد .

×
ورود به پرتال مشتریان
مشتری ما نیستید؟ ثبت نام کنید